خرید آنلاین بلیط هواپیما و هتل

خرید آنلاین بلیط هواپیما و هتل

خرید آنلاین بلیط هواپیما و هتل

آشنایی با پرواز چارتری و سیستمی

 

آشنایی با پرواز چارتری و سیستمی

 

با اختراع وسیله نقلیه ای به نام هواپیما کسی تصور آن را نمی کرد که روزی این اختراع به  مهم ترین وسلیه برای اتصال شهر و کشورها به هم تبدیل شود. به صورت روزانه در نقاط مختلفی از جهان انسان ها سفرهای خود را با هواپیما انجام می دهند اما گاهی برخی از مفاهیم مرتبط با پرواز ها ممکن است افراد را دچار سردرگمی کند.

در این مطلب قصد داریم دو مفهوم مهم در خرید بلیط هواپیما یعنی بلیط های چارتری و بلیط های سیتمی را برای شما عزیزان، تشریح کنیم.

با دلتاسپهر همراه شوید.


انواع مختلف پروازها

همان طور که بیان کردیم دو نوع مختلف پرواز در سرتاسر دنیا وجود دارد. پرواز چارتری و پرواز سیستمی

پرواز سیستمی

برنامه ریزی این گونه از پرواز ها به وسیله خود ایرلاین ها صورت می پذیرد و قیمت ها، ساعت و مسیرهای پروازی این نوع پروازها برای مدت طولانی معتبر می باشد.

قیمت این پرواز ها در طول زمان نسبت به مواردی چون فصل های سفر و فصل هایی که سفر کمتری صورت میپذیرد، تغییر می کند و مسولیت مربوط به فروش بلیط های سیستمی برعهده خود ایرلاین ها و عاملین فروش آن می باشد.

در بلیط های سیستمی ضرر و زیان ناشی از خالی ماندن پرواز مستقیما بر عهده ایرلاین مربوطه می باشد.


پرواز چارتری

چارتر به معنای اجاره صندلی های یک پرواز می باشد. همچنین ممکن است گاهی این اصطلاح را برای اتاق های هتل نیز شنیده باشید.

این گونه پرواز ها به صورت دو طرفه یعنی رفت و برگشت با قراردادی مدت دار با یک هواپیمایی، به یک آژانس هواپیمایی اجاره داده می شود. این گونه پرواز ها در ایام پر سفر بسیار دیده می شود برای مثال تعطیلات تابستان و یا عیدنوروز.

به زبان خیلی ساده پرواز چارتر به معنای کرایه کردن هواپیما به شکل دربست برای یک مدت زمان مشخص توسط یک شخص حقوقی می باشد.


نقاط مثبت و منفی پروازهای سیستمی و چارتری

سیستمی: در این گونه بلیط ها شما می توانید با با پرداخت جریمه تغییر روز و ساعت پرواز را داشته باشید و حتی پرواز خود را کنسل کنید. اما این پرواز ها نسبت به پروازهای چارتری قیمت بیشتری دارند.

چارتری: این پروازها که گاهی اصطلاحا به نام چارتر ارزان نیز بیان می شوند قیمت پایین تری نسب به پرواز های سیستمی دارند اما در این پرواز ها امکان کنسل و یا تغییر ساعت و تاریخ پرواز وجود ندارد.


خرید آنلاین بلیط های سیستمی وچارتر

شما به راحتی هرچه تمام تر می توانید از بخش رزرو و خرید آنلاین بلیط سایت دلتاسپهر این نوع بلیط ها را در مقاصد داخلی و خارجی تهیه کنید.

در صورت هرگونه سوال می توانید  علاوه بر گذاشتن پیام در سایت با شماره های تماس ذکر شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر